Foto: Jeroen van Kruiningen
Locatie: Ten zuiden van Groningen, op de Hoornsedijk.
"Het had die nacht en de nacht ervoor gesneeuwd wat het landschap iets magisch geeft. Deze grote zilverreiger staat er wat verloren bij op het ijs en valt door al het wit van de sneeuw nauwelijks op."
Onze fotograaf Wahid Fayumzadah zegt hierover: "Een prachtige landschapsfoto van een bevroren waterplas met daarop een grote zilverreiger. Heeft heeft iets sprookjesachtig, je kunt er stil van worden. We zitten eventjes in de wereld van de reiger. De ogen worden mooi begeleid. Van rechts onder gaan we met de lijn van de oever naar de reiger. Dan kijken we verder en zien we het prachtig besneeuwde bos. Een boom met name valt erg op vanwege zijn sterke contrast, prachtig! Zonder deze boom zou de foto een stuk chaotischer voelen. Nu heeft het een duidelijke compositie en weten de ogen waar ze naar moeten kijken."
Tweede plaats:
Foto: Pepe Buijsrogge
Locatie: Balloërveld
"Mooie ontmoeting op de hei"
Wahid: "De schapen zijn mooi gebundeld, de herder in het midden, een prachtig landschap bedekt in een pak sneeuw en danook nog zo'n dramatische lucht erbij. Zo zien we het niet vaak! Prachtig dat de herder met zijn kudde op ook deze dag op pad was. Er is niks te veel of te weinig in het beeld, geen loze ruimte. De schapen hebben genoeg ademruimte, de lucht beslaat mooi 1/3e van het beeld. Mooi gedaan! "
Jouw mooiste foto ook op deze plek? Deel je foto via de website.
Onze fotograaf Wahid Fayumzadah selecteert de mooiste foto's van de afgelopen periode en geeft er een commentaar bij.